Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze
Oddział w Bytomiu
ul.Kościelna 2, 41-902 Bytom
tel. (032) 797 46 07

Odznaki O Oddziale Strona główna Aktualności BTKK Catena Szlaki w okolicy Bytomia Polecane strony

Koła, kluby, komisje

Komisja Turystyki Górskiej
 

skupia społeczną kadrę Przodownków Turystyki Górskiej z terenu Bytomia i okolicy. Uczestnicy spotkań doszkalają się i dzielą informacjami dotyczącymi gór. Organizują wspólne wyjazdy.Terenowy Referat Weryfikacyjny GOTweryfikuje Górską Odznakę Turystyczną w stopniu:
- popularna GOT
- mała brązowa GOT
- mała srebrna GOT
- mała złota GOT


Spotkania KTG i TRW odbywają się w każdy drugi i czwarty wtorek miesiąca od godz 1700 w siedzibie oddziału PTTK. ktg.bytom.pttk.plKoło Przewdników
im. Antoniego Mizi

   skupia kadrę przewodników miejskich, terenowych i górskich.
Spotkania odbywaja się w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca o godz. 1700w siedzibie oddziału. http://przewodnicy.bytom.pttk.plKlub Działalności Podwodnej "MORS"organizuje kursy nurkowania swobodnego, szkolenia specjalistyczne i wyjazdy nurkowe.
Wszystkich chętnych do nauki nurkowania i wszystkich już nurkujących zapraszamy w każdą środę o godz. 1830 do 2000 Bytom ul. Piekarska 25.Bytomski Turystyczny
Klub Kolarski "CATENA"

   skupia miłośników turystyki kolarskiej, organizuje wycieczki, rajdy i obozy. Spotkania odbywaja się w każdy poniedziałek o godz. 1800 przy ul.Żołnierza Polskiego 13.
Weryfikuje:
- Kolarską Odznakę Turystyczną KOT PTTK
- Odznaka Turysta Senior (trzy stopnie)
- Młodzieżowa Odznaka Krajoznawcza (MOK)
- Dziecięca Odznaka Turystyczna
- Odznaka Powstań Śląskich (dwa stopnie)
www.catenabytom.wordpress.comKlub Turystyki Pieszej
i Krajoznawstwa "Plątonodzy"jest organizatorem corocznych rajdów SKKT, a współnie z Oddziałem PTTK uczestniczy w organizacji Konkursów i Wystaw Szopek Bytomskich. Ponadto odnawia szlaki turystyczne w okolicy Bytomia. Podkomisja weryfikacji odznak OTP i krajoznawczych weryfikuje nastepujące stopnie odznak:
- popularna OTP
- mała brązowa OTP
- mała srebrna OTP
- mała złota OTP
- Odznaka im. A. Janowskiego
- Odznaka Szlakami Powstań Śląskich
- odznaka "Ziemia Bytomska"
Spotkania zarządu klubu odbywaja się w 2-gą środę miesiąca o godz. 1700
w siedzibie oddziału.Klub Żeglarski "DRYF"Miłośnicy spotykają się w Radzionkowie przy ul.G.Sikorskiego 7a.Klub Ekologiczny i Komisja Ochrony PrzyrodySpotkania odbywają się w 3-ci wtorek miesiąca w godz. 1700 - 1800.