Odznaki O Oddziale Koła, kluby, komisje Aktualności BTKK Catena Szlaki w okolicy Bytomia Polecane strony

45- lecie Bytomskiego Turystycznego Klubu Kolarskiego PTTK "Catena"

10 marca 2007r. w Bytomiu odbyło się jubileuszowe spotkanie z tej okazji. W tym spotkaniu wzięli udział aktualni i byli członkowie klubu, sympatycy turystyki kolarskiej i sportu rowerowego oraz przedstawiciele władz naszego miasta, działacze PTTK i Członkowie Honorowi Klubu. Wśród zaproszonych gości byli: przedstawiciel Wydziału Kultury Urzędu Miasta w Bytomiu, Stanisław Radomski - Przewodniczący RRTKol w Katowicach oraz Honorowy Członek PTTK i klubu "Catena", Jan Rychlik - Prezes Klubu Znakarzy i zarazem Honorowy Członek Klubu "Catena", Stanisław Karuga - zastępca Przewodniczącego KTKol.ZG.PTTK w Warszawie i wice-Prezydent UECT, Henryk Biały - Honorowy Członek Klubu "Catena", Andrzej Czapla - Honorowy Członek Klubu "Catena", Jerzy Gerhard Lubos - pierwszy Prezes Klubu i Honorowy Członek Klubu "Catena", Leszek Wardzichowski - senior turystyki, członkowie Zarządu Oddziału PTTK Bytom a także Prezesi Oddziałów, Klubów i Sekcji Kolarskich PTTK w województwa Śląskiego. Na wstępie Uroczystości przybyłych gości i członków klubu przywitał Zenon Kaszowicz. Przedstawił On przy wsparciu kolegi J.G. Lubosa pokrótce historię Klubu oraz minutą ciszy uczczono wszystkich zmarłych członków Klubu. Następnie każdemu uczestnikowi wręczono pamiątkowe kalendarze, jubileuszowe naklejki oraz broszury na temat historii Klubu. Ponadto wyróżniającym się członkom Klubu wręczono wyróżnienia, odznaczenia i dyplomy. Złotą Honorową Odznaką Zarządu Głównego PTTK otrzymał Ryszard Kapczyński, natomiast srebrną Eleonora Solak, Sławomir Hanc, Waldemar Paturej, Janusz Jandzio i Leszek Starosielec. Śląską Honorową Odznaką PTTK wyróżniono Beatę Tomaszewską, Andrzeja Kopca, Jerzego Nowaka, Waldemara Harbińskiego, Jana Książka oraz Dyplomem Rady Prezesów Oddziałów województwa Śląskiego otrzymała Zofia Sempruch. Ponadto wręczono nagrody książkowe Seniorom Turystyki i zaproszonym gościom. W dalszej części spotkania głos zabrali zaproszeni goście, składając życzenia dalszej, prężnej działalności Klubu oraz jej członkom. To miłe spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Bolesława Chrobrego w Bytomiu dzięki życzliwości Dyrekcji Szkoły.

BTKK "Catena" PTTK Bytom